spinner

PARTNERZY I PROGRAMY

ODDOLNA INICJATYWA

BUDZĄCA SIĘ SZKOŁA

Wspiera transformację kultury szkolnej od opartej na przekazie wiedzy, do opartej na rozwoju potencjału, czyli:
od nauczania do uczenia się.

Wzmacnia szkolnych inspiratorów zmian – osoby, które na co dzień zmieniają szkolną rzeczywistość od dołu i od środka.

Stawia na Nauczycielki i Nauczycieli!

Promuje najlepsze praktyki i najnowsze odkrycia z obszaru edukacji.

Wierzy w indywidualny potencjał każdej Szkoły oraz każdego Dyrektora, Nauczyciela i Ucznia.

Pomaga szkołom nawiązywać relacje i wymieniać się doświadczeniami.

Jest neutralna politycznie, religijnie i światopoglądowo.

EDUKACJA POPRZEZ

SZACHY W SZKOLE

Celem projektu Polskiego Związku Szachowego jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości, takich jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja.

CZYTAJĄCA SZKOŁA

KSIĄŻKOWY EKOSYSTEM COGITO

W naszej szkole codziennie uczniowie uczestniczą w programie „Czytająca szkoła”. W planie dnia jest zaplanowany czas na obcowanie z książką, czytanie wspólnie lub samodzielne. Tylko dzięki systematycznemu sięganiu po wartościowe lektury, możemy wyrobić w sobie nawyk czytania. To ogromna wartość, bo „kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco).

SUS

SZKOŁA UCZĄCA SIĘ

Program Szkoła Ucząca Się (SUS) wykorzystuje i promuje ocenianie kształtujące (OK), uczniom pomagające się uczyć, a nauczycielom lepiej nauczać.
Program od 2000 roku prowadzą Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Szkoła Ucząca Się to programy dla szkół dbających o uczenie się uczniów, którym zależy na systematycznym rozwoju.

DANE TELEADRESOWE

09-402 Plock, ul. Żyzna 21A