spinner

INTEGRACJA SENSORYCZNA

POPRAWA PRACY NEURONÓW INTEGRUJĄCYCH DANE ZE WSZYSTKICH ZMYSŁÓW

Terarpia integracji sensorycznej lub terapia zaburzeń przetwarzania sensorycznego jest wykorzystywana w naszej szkole. Pozwala na minimalizowanie objawów zaburzeń przetwarzania sensorycznego. Jest to zestaw działań, które pozwalają na reorganizację systemu przetwarzania zmysłowego, poprzez dostarczanie bodźców, pobudzających zmysły (np. równowagi, słuchu czy dotyku).

Nasza szkoła dysponuje salą do zajęć integracji sensorycznej. Z zajęć mogą korzystać uczniowie, którzy posiadają orzeczenie z poradni psychologiczno-pedagogicznej lub diagnozę zaburzeń przetwarzania sensorycznego.

Zwracamy uwagę, że dysfunkcje integracji sensorycznej wpływają na uczenie się, zachowanie i rozwój społeczno-emocjonalny dziecka.

Nasz zespół terapeutów:
mgr Joanna Ruszkowska
mgr Magdalena Milewska
mgr Wioleta Skawińska

Zajęcia te są przeznaczone dla dzieci, które wykazują:

Wzmożoną lub obniżoną wrażliwość na bodźce

Niewłaściwy poziom uwagi

Obniżony poziom koordynacji ruchowej